Galerie Praci Studentu 2011

Z cadwiki
Verze z 11. 10. 2011, 19:18, kterou vytvořil Vrecion (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Zápočtové práce rok 2011

Podívejte se na galerii prací studentů v letním semestru 2011

I v roce 2011 se mezi pracemi studentů objevilo několik zvláště inovativních a zajímavých prací.

Princip práce spočívá v tom, že různé typy měřicích sond mají v podstatě stejnou elektroniku, která tvoří hlavní část jejich ceny. Inovací je sada měřidel, kde se vymění jen čidlo, podobně jako bity u vrtačky. Výsledkem je mnohem nižší cena, zejména u sad měřidel. Práce obsahuje nejen koncepční návrh, ale i návrh elektronických obvodů. Během 3 měsíců se tak povedlo návrh dotáhnout do fáze, kdy by se po ověřovacích prototypech sonda dala vyrábět na základě dodané dokumentace. Pro návrh těla sondy a design byl použit MCAD SolidWorks a pro elektroniku ECAD Altium Designer. Součástí dokumentace je i prezentační video.

Nicméně uznání si zasluhují i práce dalších studentů, ať už se jedná o inovativní inženýrská řešení, design nebo využití specializovaných programů pro design nebo simulace.

Další zajímavé práce:

  • Maier Jakub: Návrh automobilu s karosérií pro 3D tisk. Propracovaná a detailní studie automobilu s využitím nastupujících technologií 3D tisku. Kladem práce je i využití renderování pro ukázku budoucího výrobku.
  • Černý David, Hnidoš Petr: 3-kolový městský elektromobil. Propracovaný 3D model a renderování. Studie malého vozidla - modernizovaný "Velorex".
  • Kuchař Jan, Libich Ladislav: Historický katapult. Praktická práce kdy pro potřeby předvádění historických zbraní bylo potřeba vyvinout a vyrobit katapult. Katapult tvoří moderní kovová konstrukce, která snižuje jeho hmotnost a umožňuje jeho snadnou montáž, demontáž a transport složených dílů. Kovová konstrukce je pokryta povrchy tak, aby se zachoval historický vzhled katapultu.
  • Lufinka Jaroslav: Windbelt Charger. Malá a skladná větrná elektrárna, která je určena zejména pro dobíjení mobilních telefonů, GPS a další elektroniky při pobytu v přírodě. Dobíječka je založena na principu "Windbelt", kdy se pro generování proudu využívá kmitající struny nebo napnutého pásu. Jedná se o náhradu solárních dobíječek. Výhodou je vyšší výkon, možnost dobíjení i během noci. Dobíječka je skladná (teleskop).
  • Rossler Lukáš: Ručně kovaná litá kola. Vlastní návrh kovaného kola. Mezi klady práce patří propracované skici a podrobný popis výroby a technologií.
  • Bůžek Michal: Automobil pro rekreační a amatérské závody. Variabilní automobil s jednotným podvozkem a s vyměnitelnou karoserií. Účelem návrhu je vytvořit platformu pro rekreační použití nebo amatérské závody. Na stejné platformně lze tak stavět řadu modelů aut. Pro renderování byl použit program 3DSMax.
  • Pětník Tomáš: Reflexní luk s využitím 3D tisku. 3D tisk je vhodný zejména pro malé série specializovaných součástí. Sport a na míru upravené sportovní potřeby je oblast, kde se využije výhod 3D tisku. Autor využívá vlastní zkušenosti ze sportovní lukostřelby.
  • Brabec Miroslav: Model solárního auta. Návrh malého podvozku na solární pohon. Vlastnosti jako je dobíjení v terénu, nebo schopnost se postavit po převrácení umožňují tento podvozek použít například pro robotický dlouhodobý sběr dat nebo monitorování v terénu.
  • Burda Tomáš: Model trolejbusu optimalizovaný pro 3D tisk. 3D tisk je vhodnou technologií pro modeláře. Projekt modelu trolejbusu se zaměřuje na využití této technologie a optimalizaci modelu (co nejmenší spotřeba materiálu, minimalizace počtu součástek) tak, aby se dosáhlo nižší ceny než u klasických postupů
  • Eichinger Jaroslav, Korynta Vojtěch: Elektrokolo s rekuperací a variátorem. Většina prodávaných elektrokol je v podstatě klasické jízdní kolo doplněné o baterie a elektrický motor. Tato práce je studie, kdy se elektrokolo navrhuje od základu a plně využívá všech možností, které skýtá elektrický pohon.
  • Škvor Ondřej: Hydraulický štípač za traktor. 3D model a dokumentace ke štípači dřeva. Kladem projektu je zejména jeho praktičnost, kdy je jeho cílem navrhnout jednoduché a levné řešení, které lze udělat i svépomocí.
  • Dohnal Lukáš: Mobilní parní motor. 3D model malého parního stroje. Výhodou projektu je jednoduchost řešení, které lze realizovat i svépomocí v malé dílně za cenu kolem 2000 Kč.
  • Klauda Zdeněk: RC letadlo optimalizované pro 3D tisk. Jde o upravený model letadla z roku 1975 s ohledem na zlepšení vlastností, zejména hmotnosti a počtu dílů za použití 3D tisku.
  • Fidrant Václav: Posuvná brána. Příklad praktického projektu z oblasti stavebnictví a stavebních úprav.
  • Ryšavý Milan: Sedačkový jet pack. Studie jednomístného létajícího stroje s ohledem na možnosti 3D tisku.
  • Prokop Matěj: Lis na výrobu reklamních placek. Projekt řeší praktický problém, kdy je potřeba vyvinout lis pro malosériovou výrobu jednoduchých reklamních placek. Výhodou řešení je robustnost, malý počet dílů, jednoduchost a tím i cena lisu.

Návody, postupy, rešerše

Zpět na galerii prací